





Kuo svarbi skydliaukė?
Skydliaukė – drugelio formos liauka – yra priekinėje kaklo dalyje priešais trachėją. Šis organas gamina svarbius hormonus: tiroksiną (T4), trijodtironiną ir kalcitoniną, kurie reguliuoja visą medžiagų apykaitą. Ji tiesiogiai veikia centrinę nervų sistemą, jos vystymąsi, todėl dažnai ji vadinama intelekto liauka. Reguliuoja žmogaus organizmo vystymąsi, augimą, psichikos raidą, atmintį, dalyvauja visuose organizmo prisitaikymo procesuose, reaguoja į stresus.
Kalcitoninas skatina kalcio kaupimąsi kauluose. Skydliaukė pagamina 20 proc. trijodtironino (T3). Kita likusi šio hormono dalis pagaminama konversijos būdu iš T4 kituose audiniuose (daugiausia kepenyse ir inkstuose). Tiroksinas reguliuoja medžiagų apykaitą, kuo jo daugiau cirkuliuoja kraujyje, tuo medžiagų apykaita greitesnė. Jei šio hormono išskiriama per mažai, vystosi hipotirozė, kai per daug – hipertirozė. Šia liga moterys serga gerokai dažniau nei vyrai. Skydliaukė atsakinga už širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, odos būklę, nervų sistemos funkcijas, cholesterolio kiekį kraujyje, kaulų tvirtumą, žarnyno, inkstų, lytinės sistemos veiklą ir kt. Neatsitiktinai ji dar vadinama grožio, gero miego liauka, nes išsiderinus skydliaukės veiklai sutrinka miegas, vysta oda, pakrinka nervai. Skydliaukės ligos – vienos iš labiausiai paplitusių visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.
Skydliaukės problemos – simptomai ir gydymas.
Neretai žmonės negali pasakyti dėl ko yra nuolatos pavargę, jiems auga svoris, didėja nerimas ir suplonėja plaukai. Dažnai, atlikę tyrimus jie nustemba pamatę rezultatus – tai skydliaukės problemos. Skydliaukė yra pagrindinis organas sugebantis iš aplinkos paimti jodą ir panaudoti jį hormonų sintezei.
Skydliaukės problemos – kokios jos?
Sutrikimai gali sukelti per mažą arba per didelį šių hormonų gaminimą. Skydliaukę taip pat tiesiogiai veikia skydliaukę stimuliuojantis ir reguliuojantis hormonas TSH. Skydliaukės ligos dažnai vystosi iš lėto, todėl TSH hormono koncentracijos pokyčiai labai anksti gali parodyti galimus skydliaukė sveiklos sutrikimus. Skydliaukės ligos nenustatytos gali tūnoti žmogaus organizme gana ilgą laiką.
Skydliaukės funkciją gali sutrikdyti:
- stresas;
- lėtinė infekcija;
- aplinkos užerštumas cheminiais junginiais;
- neracionali mityba;
- antisanitarinės gyvenimo sąlygos;
- jonizuojančioji spinduliuotė;
- jodo apykaitos sutrikimai;
- įvairios fiziologinės būklės;
- genetiniai veiksniai.
Kokie yra pagrindiniai skydliaukės ligų požymiai?
Susirgus hipotiroze, t.y. susilpnėjus skydliaukės funkcijai:
- sausėja ir šiurkštėja oda;
- tampa sausi plaukai;
- lūžinėja nagai;
- patinsta veidas;
- vargina bendras silpnumas;
- nuovargis;
- sumažėja arterinis kraujo spaudimas;
- pulsas pasidaro retas;
- gali kamuoti vidurių užkietėjimas;
- didėja kūno masė;
- užkimsta balsas;
- atsiranda šalčio netoleravimas;
- moterims atsiranda mėnesinių ciklo sutrikimų.
Susirgus hipertiroze, t.y. suaktyvėjus skydliaukės funkcijai, simptomai būna visiškai priešingi:
- išoriškai matoma padidėjusi skydliaukė (gužys);
- sumažėja kūno masė;
- pakyla kraujo spaudimas;
- padažnėja pulsas;
- gausiai prakaituojama;
- dažnai tuštinamasi;
- padidėja dirglumas;
- netoleruojamas karštis.
Kaip diagnozuojami skydliaukės sutrikimai?
Įtariant skydliaukės sutrikimus yra būtina kreiptis pas gydytoją. Diagnostikos metodai gali būti nuo skydliaukės kraujo tyrimų iki tyrimų ultragarsu. Gydymo metodai priklausomai nuo būklės gali būti įvairūs nuo tiroksino tablečių iki chirurginio skydliaukės dalies šalinimo.



- chlamidiozė
- hepatitas B
- lytinių organų pūslelinė (herpes genitalis)
- sifilis
- ŽIV ir Aids
- bakterinė vaginozė (gardnereliozė)
- trichomonozė
- venerinė limfogronuloma
- niežai
- mikoplazmozė
- gonorėja
- utėlės
- ureaplazmozė
- kondiloma
- hepatitas A
- atopobium vaginae
- nespecifinės infekcijos






Problemos?
Tai, kad padidėjęs cholesterolio kiekis sukelia širdies ir kraujagyslių ligas, yra gerai žinomas faktas. Daug mažiau žinoma apie tai, kad didelis cholesterolio kiekis gali sukelti daug kitų sveikatos problemų.
2005 m. Švedijoje atliktas tyrimas parodė, kad aukštą cholesterolio lygį turintiems vyrams tikimybė susirgti sėklidžių vėžiu yra 4,5 karto didesnė nei vyrams, kurių cholesterolio lygis yra normalus. Mokslininkai taip pat sieja aukštą cholesterolio lygį su erekcijos sutrikimų, inkstų ligų, kepenų cirozės ir net Alzheimerio ligos rizika.
Kas yra lipidograma?
Lipidograma – tai grupė rodiklių, kurie nustatomi vertinant koronarinės širdies ligos riziką. Į šią grupę įeina: cholesterolis, MTL cholesterolis, DTL cholesterolis, trigliceridai.
Kas tas cholesterolis ir kodėl jis yra?
Kūnas negali funkcionuoti be cholesterolio, jis padeda organizmui suskaidyti riebalus arba lipidus plonosiose žarnose tam, kad jie galėtų būti absorbuojami į kraujotaką. Kepenyse cholesterolis susijungia su lipidais ir baltymais ir sudaro sudėtingus junginius, vadinamus lipoproteinais.
Cholesterolis yra būtinas ląstelių membranų formavimuisi, hormonų gamyboje, jis padeda virškinti maistą, prisideda prie vitamino D gamybos, kai oda yra veikiama saulės. Cholesterolis leidžia žmogaus ląstelėms judėti ir keisti formą (ko negali daryti augalai, nes neturi cholesterolio). Iš esmės jo reikia naujų ląstelių gamybai ir augimui (todėl tiek daug cholesterolio kiaušiniuose!). Taip pat, cholesterolis yra reikalingas estrogenų, testosterono, progesterono, kortizolio, aldosterono, tulžies gamybai. O svarbiausia, net 25% Jūsų kūne esančio cholesterolio yra smegenyse, jo reikia sinapsių gamybai ir priežiūrai, įvairiausių hormonų gamybai… Būtent todėl labai svarbu sureguliuoti cholesterolio gamybą Jūsų organizme, o ne jį pašalinti… Jei cholesterolis neatliks savo darbo, pasekmės gali būti labai skaudžios.
Didelis cholesterolis
Taigi, kur slypi aukšto cholesterolio problema? Akivaizdu, kad per didelė jo gamyba organizme. Cholesterolio norma organizme, kaip mes visi žinome, yra labai svarbi. Per didelė cholesterolio norma yra siejama suširdies ir kraujagyslių ligomis… Aterosklerozė, insultas, infarktas, širdies permušimai, širdies nepakankamumas, perikarditas, koronarinė širdies liga, aritmija… Širdies ligos yra Nr.1 žudikas pasaulyje.
Tai yra 2 cholesteroliai? Gerasis (HDL) ir blogasis (LDL) cholesterolis?
LDL cholesterolis yra vadinamasis „bloguoju“. Kodėl jis vadinamas bloguoju? Juk tai viena iš svarbiausių medžiagų organizme, be jo mes mirtume! Padidėjęs šio cholesterolio kiekis siejamas su koronarine (vainikine) širdies liga, infarktu, insultu, ateroskleroze ir kitomis su kraujotaka ir širdimi susijusiomis ligomis. Jis kaupiasi ant arterijų sienelių ir suformuoja kietą ir storą medžiagą, dėl kurios arterijų sienelės kietėja ir storėja, taip siaurindamos pačias arterijas ir mažindamos kraujo pratekėjimą, o šis procesas vadinamas ateroskleroze.
HDL cholesterolis yra taip vadinamas „gerasis“ cholesterolis. Šis cholesterolis “lupa” blogajį cholesterolį nuo sienelių ir neša jį atsikratymui.
- Galvos skausmas
- Nemiga
- Odos problemos
- Raumenų skausmas, silpnumas
- Mieguistumas
- Svaigimas
- Pykinimas ir vėmimas
- Pilvo spazmai ar skausmas
- Pilvo pūtimas
- Viduriavimas
- Vidurių užkietėjimas
- Bėrimas
- Atminties praradimas
- Sumišimas
- Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje
- Diabetas








Kai kankina bėrimai ar kitos odos problemos, nuo seno yra galvojama, kad tai – alergija. Bet ar visada tai yra tiesa? Vokietijos mokslininkai sukūrė technologiją, padedančią ištirti specifinius IgG antikūnus, kurie parodo padidėjusį jautrumą tam tikriems maisto produktams, bet nėra jiems alergiškas.
Organizmo reakcija į maisto produktus yra labai dažnas reiškinys. Manoma, kad kas antras žmogus turi šią problemą, tačiau dažniausiai apie tai nesusimąsto. Apsunkimą po valgio, virškinimo sutrikimus aiškina persivalgymu, galvos skausmą ar net migreną slopina vaistais, odos ligas šalina tepalais, o su nuolatiniu nuovargiu ir nutukimu tiesiog susitaiko. Žmonės šių problemų nesusieja su vartojamu maistu todėl, kad sveikatos sutrikimai pajaučiami ne iš karto. Jie gali pasijausti net po 72 valandų! Tada kankina arba virškinimo sutrikimai, arba skrandžio ir žarnyno problemos, arba galvos skausmai, migrena, arba odos ligos, arba bendras nuovargis ir silpnumas, arba nemažėja svoris ir pan.
ImuPro tyrimas yra gerai žinomas vokiečių produktas ir vienas iš rinkos lyderių pasaulyje. ImuPro tyrimas ištiria IgG antikūnų kiekį kraujyje, konkretiems maisto produktams. Šis tyrimas dar vadinamas “maisto netoleravimo tyrimu”.
ImuPro tyrimo imunofermentinės (IFA) analizės metu nustatomi specifinių IgG antikūnų kiekis, konkretiems maisto produktams. Tyrimas atliekamas ELISA metodu.
ImuPro tyrimas atliekamas RIDA SCREEN Spec. IgG Food screen reagentais, kurie vieninteliai pasaulyje kalibruoti pagal Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO TPG 67/86 for human IgG) rekomendacijas.
ImuPro tyrimui imamas kapiliarinis kraujas iš piršto. Prieš atliekant tyrimą nebūtina specialiai pasiruošti – galima valgyti, gerti, naudoti kosmetiką. Tyrimo rezultatams tai įtakos nepadarys.
ImuPro tyrimu iš kraujo ištiriama organizmo reakcija į maisto produktus, kurių nevartojant galima greitai atsikratyti nuolat varginančių sveikatos, odos, virškinimo, viršsvorio problemų ir pagerinti bendrą organizmo būklę be didelių pastangų.
Nevartojant produktų su padidėjusiomis reakcijomis, vos per kelias savaites jaučiami teigiami sveikatos pokyčiai.
IMUPRO NETIRIA IGE SUKELTOS MAISTO ALERGIJOS!
PAGRINDINĖ INFORMACIJA SUSIJUSI SU IMUPRO TYRIMU:
- Tyrimas yra atliekamas Lietuvoje, Centrinėje laboratorijoje Kaune.
- Reagentai ir lėkštelės yra gaminami R-Biopharm laboratorijoje, Vokietijoje. 1996 m. R-Biopharm kokybės valdymo sistema buvo sertifikuota pagal tarptautinį standartą ISO 9001. 2003 metais bendrovė gavo ISO 13485 kokybės valdymo sertifikatą. Visi bandymai įteisinti ir pažymėti CE ženklu. Dėl to reagentai ir plokštelės atitinka aukščiausius kokybės standartus. Kasmet atliekami tarplaboratoriniai tyrimai, siekiant užtikrinti nuoseklumą ir kokybę.
- Galimarinktisiš 3-jų palečių:
ImuPro Screen tyrimo metu ištiriami 22 maisto produktai;
ImuPro Basic tyrimo metu ištiriama 90 maisto produktų, prie tyrimo pridedamos individualios rekomendacijos bei nemokama gydytojo dietologo konsultacija;
ImuPro Complete tyrimo metu ištiriama 270 maisto produktų, prie tyrimo pridedama individualios rekomendacijos bei individualiai sudarytas receptų sąrašas (anglų arba rusų kalba). Po tyrimo pacientui suteikiama nemokama galimybė pasikonsultuoti su gydytoja dietologe.
Paspaudę žemiau esančią nuorodą rasite tiriamų maisto produktų sąrašą:
https://imupro.info/wp-content/uploads/Tested-foods-at-a-glance.pdf
Tyrimo rezultatai siunčiami el. paštu koduoti, todėl būtina nurodyti el. paštą ir mob. nr.
Po ImuPro Basic ir ImuPro Complete yra galimybė nemokamai pasikonsultuoti su gydytoja dietologe Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Gydytojos konsultuoja ir nuotoliniu būdu, telefonu arba per Skype. Tad atvykusiems iš užsienio ar iš kito miesto, galime pasiūlyti pilną paketą.
- Tyrimų rezultatai ir individualios rekomendacijos gali būti pateikiamos lietuvių, anglų arba rusų kalbomis, o receptų sąrašas anglų arba rusų kalbomis.
- Jei yra reikalingas popierinis tyrimo rezultatas, jį išsiunčiame į laboratoriją arba namų adresu.
- Pagrindinė informacija apie tyrimą imupro.info ir FB: imupro.lithuania
Rekomenduojama atlikti ImuPro tyrimą jei vargina šie simptomai:
- VIRŠKINIMO SUTRIKIMAI (pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, Krono liga, viduriavimas, dirgliosios žarnos sindromas, pykinimas);
- LĖTINIS SKAUSMAS (galvos skausmas, migrena, fibromialgija);
- VIRŠSVORIS (varginančios svorio problemos, nutukimas);
- ODOS PROBLEMOS(atopinis dermatitis, egzema, psoriazė).